Śp. Andrzej Półtawski 1923-2020

29 października 2020 roku zmarł Profesor Andrzej Półtawski, mąż doktor Wandy Półtawskiej. Miał 97 lat.

W czasie okupacji niemieckiej działał w Armii Krajowej. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego, został osadzony w stalagu XI A Altengrabow i Groß Lübars koło Magdeburga.

Odszedł wielki filozof, etyk, antropolog. Był specjalistą w zakresie filozofii chrześcijańskiej, antropologii filozoficznej, personalizmu, teorii poznania.
Był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego,  pracował na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologii Katolickiej (ATK) w Warszawie. Był kierownikiem Katedry Teorii Poznania na ATK. Był przez wiele lat współpracownikiem metropolity krakowskiego, abp Karola Wojtyły i św. Jana Pawła II. Był członkiem Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Pani Doktor Wandzie Półtawskiej i  Rodzinie śp. Profesora Andrzeja Półtawskiego składamy z głębi serca płynące kondolencje.

Życie Jego było  godne, pełne poświęceń, mądrych i ważnych przemyśleń. Zostawił dla nas i następnych pokoleń wspaniały dorobek naukowy, z którego będziemy korzystać.  Przez te książki i artykuły naukowe zawsze będzie przy nas.

Wieczne Odpoczywanie racz Mu dać Panie…..

Msza. św. żałobna zostanie odprawiona w Bazylice Mariackiej
w Krakowie 4 listopada 2020 r. (środa) o godz. 12-tej
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie.

Uroczystości pogrzebowe Profesora Andrzeja Półtawskiego w Krakowie:

https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/121009,W-Krakowie-pochowano-prof-Andrzeja-Poltawskiego-naukowca-zolnierza-AK-powstanca-.html

http://fiat.fm/kosciol/uroczystosci-pogrzebowe-profesora-andrzeja-poltawskiego/

https://krakow.gosc.pl/gal/pokaz/6601199.Pogrzeb-prof-Andrzeja-Poltawskiego/15

Elżbieta Kuta, prezes Stowarzyszenia