MSZA ŚW. NA JASNEJ GÓRZE W INTENCJI WIĘŹNIAREK KL RAVENSBRÜCK I ICH RODZIN – CZĘSTOCHOWA 9 KWIETNIA 2022, GODZ. 11:00

Kwiecień, to miesiąc pamięci o Więźniarkach KL Ravensbrück. Jak co roku, staramy się aby zainicjowane przez Więźniarki w 1946 roku pielgrzymki na Jasną Górę, były kontynuowane (…Józefa Kantor w styczniu 1945 r. umówiła się ze swoimi harcerkami na spotkanie u Matki Przenajświętszej w Częstochowie na dzień 3 maja 1946 roku…). Historia pielgrzymek byłych Więźniarek została opisana przez Marię Lorens, córkę Katarzyny Mateji, Więźniarki KL Ravensbrück, należącej do harcerskiej drużyny „Mury” powstałej w KL Ravensbrück: http://www.rodzinaravensbruck.pl/index.php/2020/02/23/idac-po-ich-sladach/
W ubiegłym roku złożyliśmy na Jasnej Górze wotum, dar rodzin i przyjaciół byłych Więźniarek obozu, z podziękowaniem za świadectwo Ich życia w duchu wiary i wartości. Wotum zostało wykonane przez śp. Aleksandrę Kann-Bogomilską. Było to jedno z Jej ostatnich dzieł wykonanych przed śmiercią.

Zapraszamy 9 kwietnia (sobota) na Jasną Górę na mszę św. o godz. 11:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

 Elżbieta Kuta, prezes Stowarzyszenia