UROCZYSTOŚCI W KRAKOWIE UPAMIĘTNIAJĄCE OFIARY NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH RAVENSBRÜCK, SACHSENHAUSEN I DACHAU – KRAKÓW

Zbliża się 77. rocznica wyzwolenia KL Ravensbrück. Główne uroczystości odbędą się 1 maja 2022 r.

Uprzejmie informujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach upamiętniających ofiary niemieckich obozów koncentracyjnych Ravensbrück, Sachsenhausen i Dachau, które odbędą się 29 kwietnia 2022 r.
Uroczystość 29 kwietnia 2022 r. rozpocznie się o godz. 11:00 mszą św. w Bazylice Mariackiej w intencji Polek i Polaków, ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych Ravensbrück, Sachsenhausen i Dachau. Eucharystię będzie celebrował Ksiądz Biskup Robert Chrząszcz.

Po mszy św. nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą miejsca martyrologii Polaków znajdującą się pod Dębem Wolności przed Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Organizatorzy: Stowarzyszenia: Ne Cedad Academia i Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück, których celem nadrzędnym jest aby pamięć o ofiarach niemieckich obozów koncentracyjnych Ravensbrück, Sachsenhausen i Dachau, była przekazywana następnym pokoleniom, aby echo Ich głosów nigdy nie zamilkło.

Zdjęcie ze strony: https://mariacki.com/bazylika/oltarz-mariacki-wita-stwosza/