Honorowa Odznaka Meritis pro Familia dla Pani Doktor Wandy Półtawskiej

Odznaka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem przyznawanym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej osobom fizycznym za zasługi w działaniach dotyczących rodziny. Odznaka została wręczona Pani Doktor 8 lipca 2022 r. w Jej mieszkaniu w Krakowie.

Pani dr Wanda Półtawska, była więźniarka niemieckiego obozu koncentracyjnego dla kobiet w Ravensbrück, z wykształcenia lekarz medycyny, ze specjalizacją w dziedzinie psychiatrii swoje życie poświęciła działaniom w ochronie rodziny i dzieci nienarodzonych. Pracowała w Klinice psychiatrycznej Akademii Medycznej w Krakowie, była wykładowcą medycyny pastoralnej w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej i na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, pracownikiem Poradni Wychowawczo-Leczniczej przy Katedrze Psychologii UJ, założycielką i dyrektorką Instytutu Teologii Rodziny przy Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, a następnie Papieskiej Akademii Teologicznej, wykładowcą w Instytucie Studiów nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, współzałożycielką i członkiem Papieskiej Akademii Pro Vita. Jej duchowym przewodnikiem był Karol Wojtyła, arcybiskup krakowski, Papież św. Jan Paweł II. Jest wielką propagatorką Jego nauki, którą przekazuje młodzieży.

 

Gratulujemy Pani Doktor i dziękujemy za lata działań w ochronie rodziny, za niestrudzone przekazywanie młodzieży wartości, którymi powinni się kierować aby godnie żyć.

W imieniu Stowarzyszenia. Elżbieta Kuta, prezes