Pielgrzymka na Jasną Górę do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na mszę św. w intencji Więźniarek KL Ravensbrück ich rodzin i Ojczyzny

23 marca 2024 r. przyjechaliśmy na Jasną Górę z Gliwic, Krakowa, Niegosławic, Rudy Śląskiej, Warszawy, aby modlić się za byłe Więźniarki niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, których na tej pielgrzymce już nie było z nami. Była Pani Irena Cyrankiewicz, dziecko Auschwitz. Ale my, kolejne pokolenia pamiętamy i kontynuujemy tradycję pielgrzymek zapoczątkowaną przez Józefę Kantor w 1946 r.

W modlitwie wiernych, odczytanej przez Marię Lorens, wspomniane zostały Więźniarki, a wśród Nich śp. Wanda Półtawska, błogosławiona Natalia Tułasiewicz, Józefa Kantor.

1.Panie Jezu udający się do Jerozolimy na  Paschę  prosimy Ciebie, aby Twój Kościół w swojej pielgrzymce kroczył Twymi śladami, a Ojciec Święty każdego dnia na nowo umacniał Go w głoszeniu mądrości Krzyża.

                   Za przyczyną Maryi, Ciebie prosimy (…)

  1. Panie Jezu udający się do Jerozolimy na Paschę prosimy Ciebie za wstawiennictwem Błogosławionej Natalii Tułasiewiczówny, patronki polskich nauczycieli, aby Stowarzyszenie “Rodzina Ravensbrück” oraz polska szkoła niosły pamięć i świadectwo o Golgocie więźniarek tego niemieckiego obozu koncentracyjnego dla Kobiet.

                   Za przyczyną Maryi, Ciebie prosimy (…)

  1. Panie Jezu udający się do Jerozolimy na Paschę prosimy Ciebie, aby dzieło Ś.P. Wandy Półtawskiej dającej za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II świadectwo o prawie człowieka do życia i znaczeniu Rodziny, znalazło w nas kontynuatorów tych nadrzędnych, pochodzących od Boga praw Człowieka.

                   Za przyczyną Maryi, Ciebie prosimy (…)

  1. Panie Jezu udający się do Jerozolimy na Paschę prosimy Ciebie o zdrowie dla żyjących więźniarek Ravensbrück i siły dla przedstawicieli Rodzin naznaczonych doświadczeniem FKL Ravensbrück do przekazywania prawdy i kontynuowania pielgrzymowania do ciebie Matko i Królowo Polski, za przykładem Ś.P. harcmistrzyni Józefy Kantor, nieprzerwanie od 3 maja 1946 roku.
  2. Panie Jezu udający się do Jerozolimy na Paschę prosimy Ciebie, aby nasza radość Niedzieli Palmowej, do której się z Tobą zbliżamy nie była chwilowym zachwytem i wiwatowaniem w tłumie, ale nawróceniem prowadzącym do wypełniania przez nas i naszą wspólnotę Twojej Woli oraz nie zapierania się Ciebie w naszym życiu.

                                           Za przyczyną Maryi Ciebie prosimy (…).

Relacje, wywiady i zdjęcia na stronach:

https://www.radiomaryja.pl/kosciol/pielgrzymka-na-jasna-gore-rodzin-wiezniarek-z-ravensbruck/

https://jasnagora.com/wydarzenie-17715

Zdjęcia z archiwum Elżbiety Kuty