Ewa Rejman – Kobiety z Ravensbrück

„Jeżeli echo ich głosów nie zamilknie – zginiemy” – to przesłanie kobiet, więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Zamieszczony link do artykułu studentki prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, Ewy Rejman pozwala wierzyć, że echo ich głosów nie zamilknie.
Ewa Rejman – tematem Kobiet z Ravensbrück zainteresowała się po przeczytaniu książki Pani Dr Wandy Półtawskiej „I boję się snów”. W 2015 roku we współpracy z IPN-em zorganizowała we Wrocławiu spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej zatytułowane „Bohaterki z Ravensbrück”. Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia „Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück”, została wybrana do komisji rewizyjnej tego powołanego stowarzyszenia. Uczestniczy w corocznych kwietniowych spotkaniach modlitewnych w Częstochowie, w kolejne rocznice wyzwolenia obozu. Swoje teksty publikuje na portalu Aleteia.pl, w dwutygodniku „Droga”, tygodniku „Polska Niepodległa”, okazjonalnie w miesięczniku „Wiara, patriotyzm i sztuka”.
Poniżej link do tekstu o Corrie ten Boom, holenderce, która w 1944 r. wraz z siostrą Betsie trafiły do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Siostra umiera w obozie. Po wojnie Corrie zajmuje się zakładaniem domów opieki dla ludzi zniszczonych wojną, dla ocalałych z obozu, dla żołnierzy, osieroconych dzieci, okaleczonych w nalotach bombowych….:
http://pl.aleteia.org/2017/04/26/corrie-ten-boom-wiezniarka-ktora-chciala-nauczyc-swoich-oprawcow-milosci/