UROCZYSTOŚCI W KRAKOWIE UPAMIĘTNIAJĄCE OFIARY NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH RAVENSBRÜCK, SACHSENHAUSEN I DACHAU W 78. ROCZNICĘ OSWOBODZENIA OBOZÓW

Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach upamiętniających ofiary niemieckich obozów koncentracyjnych Ravensbrück, Sachsenhausen i Dachau, które odbędą się 27 kwietnia 2023 r.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 11:00 Mszą Św. w Bazylice Mariackiej w intencji Polek i Polaków, ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych Ravensbrück, Sachsenhausen i Dachau. Eucharystię będzie celebrował Ksiądz Biskup Robert Chrząszcz, homilię wygłosi Ks. kanonik E.C. dr hab. Wojciech Węgrzyniak z Uniwersyteckiej Kolegiaty Św. Anny w Krakowie.

Po Mszy Św.  nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą miejsca martyrologii Polaków znajdującą się pod Dębem Wolności przed Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Organizatorzy: Stowarzyszenia: Ne Cedat Academia i Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück, których celem nadrzędnym jest aby pamięć o ofiarach niemieckich obozów koncentracyjnych Ravensbrück, Sachsenhausen i Dachau, była przekazywana następnym pokoleniom, aby echo Ich głosów nigdy nie zamilkło.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.