Nagrodą post mortem została uhonorowana śp. dr Wanda Kiedrzyńska, Więźniarka KL Ravensbrűck. Wniosek został złożony przez nasze Stowarzyszenie.
Nagrodę odebrały i przemawiały Panie: Hanna Nowakowska i Bogna Neumann. Relacja z gali, gdzie można wysłuchać przemówienia i oglądnąć krótki film dedykowany dr Wandzie Kiedrzyńskiej: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/243662,Poznalismy-laureatow-nagrody-IPN-Kustosz-Pamieci-Narodowej.html
Po uroczystości złożyliśmy kwiaty pod tablicą w wirydarzu kościoła św. Marcina na ulicy Piwnej. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez Siostrę Ewę z klasztoru Sióstr Franciszkanek. Jako stowarzyszenie złożyliśmy prośbę o odprawienie mszy św. w tym kościele w intencji rozstrzelanych i zmarłych Więźniarek KL Ravensbrűck, bo taki jest napis na tablicy.
Msza św. w złożonej intencji zostanie odprawiona 28 czerwca (niedziela) 2026 o godz. 11:00 w kościele św. Marcina na ul. Piwnej w Warszawie.Proszę przesłać wiadomość dalej.
Zdjęcia autorstwa: Dariusz Kwiatkowski i Marcin Kawula

